Bez medalu, ale ze „złotym” doświadczeniem. (Zdjęcia)

Bez medalu, ale ze „złotym” doświadczeniem. (Zdjęcia)

II Międzynarodowe Zawody Boccia Poznań 2014 zakończone .
ŚDS „Krok dalej” reprezentowali Bartek Nowosadowski w kategori BC3 oraz Robert Skwaryło w kategorii BC1. W zawodach uczestniczyły ekipy z Niemiec, Rosji, Chorwacji, Słowenii, Anglii, Irlandii, Norwegii, Hiszpanii oraz Polski. Reprezentację Polski liczącą 8 zawodników typowała Polska Federacja Bocci Niepełnosprawnych.

Zawody rozgrywane były indywidualnie oraz w parach. W grach indywidualnych najlepszy wynik wśród Polaków osiągnęła Marta Wesołek (Poznań) która zajęła III miejsce oraz Konrad Lipowski (Warszawa) IV miejsce – oboje kategoria BC2. Jak poszło naszym? Robert Skwaryło był piąty, było to historyczne wydarzenie, gdyż po raz pierwszy Polak w tej kategorii wziął udział w zawodach międzynarodowych. Natomiast Bartek Nowosadowski zajął VI miejsce w kategorii BC3.
Wydaje się, iż VI miejsce Bartka w (na 15 zawodników) to niewielki sukces, jednak gra napawa optymizmem, gdyż widoczny jest postęp w grze na tle innych zawodników z którymi Bartek przegrywał znacznie w ubiegłym roku. Jeśli uda się zorganizować więcej możliwości treningowych oraz zmodyfikować rynnę do gry to pozycje medalowe nie będą tylko marzeniem.
Robert poraz pierwszy startował na zawodach poza Zamościem, jako nowicjusz na boisku grał jak profesor- przegrywał nieznacznie i widocznym brakiem doświadczenia startowego. Jeśli systematyczne trenowanie będzie sprawiało mu przyjemność to zbliżające się listopadowe Mistrzostwa Polski w Poznaniu mogą być dla niego medalowe.
Bartek wspólnie z Tomkiem Niparko z Zielonej Góry startowali w parach, tu ulegli jednym punktem zdobywcom II miejsca – Niemcom po  ładnej grze oraz dwoma punktami Anglikom, zdobywcom III miejsca po niecodziennym meczu (przeciwnicy próbowali wytrącać naszych z równowagi). Warto zaznaczyć, iż Bartek i Tomek grali ze sobą po raz pierwszy. Zawody stały na bardzo dobrym poziomie, perfekcyjnie przygotowane przez Poznański Start, tu Dziękujemy Asi Marchlewicz, Beacie Dobak -Urbańskiej i prezesowi Romkowi Smithowi.
Polska Boccia rozwija się niezwykle dynamicznie, nasi zawodnicy choć nie odegrali czołowych ról w tym sportowym teatrze to w konfrontacji z zawodnikami którzy Boccia uprawiają kilkanaście lat jest widoczny postęp w taktyce oraz poszczególnych elementach gry. To cieszy gdyż jest jeszcze realna szansa iż 2-3 zawodników uzyska kwalifikacje na Paraolimpiadę do Brazylii w 2016 roku.
Ze sportowym Pozdrowieniem Irek Klimek

Dodaj komentarz